vineri, 18 august 2017

CSM Bucureşti - Barcelona 26-33

In meciul băieţilor de la Handball Fest, CSM Bucureşti a pierdut amicalul cu FC Barcelona. Echipa selecţionerului Xavier Pascual s-a impus cu 33-26.
Catalanii au purtat banderole negre, după ce oraşul lor a fost lovit de atacuri teroriste, cu doar câteva ore înaintea partidei, care a fost precedată de un moment de reculegere.
La debutul lui Pablo Campos Sunen pe banca tehnică, "tigrii" au înscris primii, dar s-au aflat apoi în permanenţă în cursa pentru egalare.
Veniţi şi ei în această vară, Antonio Garcia Robledo, Gasper Hrastnik şi Alexander Tioumentsev au marcat spectaculos în prima repriză pentru bucureşteni.
Echipa pregătită de selecţionerul naţionalei masculine a României, Xavier Pascual, a condus însă la pauză, scor 16-15.
Deşi au evoluat fără complexe şi în actul secund, gazdele nu au putut ţine pasul cu multipla campioană a Europei, care s-a impus cu 33-26.