duminică, 6 august 2017

Poli Iași - CFR Cluj 0-2

CFR Cluj și-a confirmat statutul de echipă cu pretenții la titlu, reușind o victorie categorică pe terenul lui CSM Poli Iași, scor 2-0.
Oaspeții au deschis scorul în minutul 22, din penalty. Platini l-a placat pe Andrei Mureșan, iar arbitrul Rusandu a dictat o lovitură de pedeapsă controversată, transformată cu siguranță de Culio, ajuns la al doilea gol în actuala stagiune. Ion Crăciunescu susține că "centralul" a greșit
Hoban a majorat avantajul ardelenilor în minutul 32, când a reluat impecabil cu capul centrarea perfectă venită de la Deac.
CFR a dominat meciul până la final, însă nu a reușit să mai marcheze.
În urma victoriei, CFR a acumulat 10 puncte și a urcat pe primul loc, la egalitate cu FC Botoșani.
De partea cealaltă, echipa lui Flavius Stoican înregistrează a doua înfrângere a sezonului și rămâne pe locul 10, cu patru puncte.