marți, 15 august 2017

Simona Halep - Taylor Townsend scor 6-4, 6-1

Simona Halep revine superb si se califica in optimi la CincinnatiFoto: Hepta
Simona Halep s-a calificat marti noaptea in optimile de finala ale turneului de la Cincinnati, dupa o revenire spectaculoasa.
Reprezentanta noastra a invins-o in turul doi pe americanca Taylor Townsend in doua seturi, scor 6-4, 6-1, dupa ce a revenit de la 2-4 in primul set.
Doar o ora si 6 minute a durat intalnirea dintre cele doua, in care jucatoarea aflata pe locul 123 WTA a contat doar cateva game-uri.
Aflata la primul joc dupa infrangerea categorica suferita la Toronto in fata Elinei Svitolina, Simona a inceput slab partida cu Townsend si americanca in varsta de 21 de ani s-a desprins imediat la 4-2.
 fost momentul in care Simona a turat motoarele si Townsend nu i-a mai facut fata. Au urmat 7 game-uri la rand castigate de favorita numarul doi si o victorie facila.
In optimi, Simona o va intalni pe castigatoarea partidei dintre letona Anastasija Sevastova (fav.15) si italianca Roberta Vinci.