marți, 15 august 2017

Sporting Lisabona - FCSB 0-0

FCSB și Sporting Lisabona au terminat la egalitate, 0-0, în turul play-off-ului Champions League. Returul va avea loc pe 23 august, la București, de la ora 21:45.
Deși pornea cu șansa a doua, FCSB păstrează șanse mari la calificarea în play-off-ului Champions League. Echipa lui Dică s-a apărat foarte bine și a închis excelent spațile din defensivă.
Sporting a început meciul bine, a controlat partida, dar nu avut mari ocazii, jucătorii steliști având o evoluție excelentă.
În repriza a doua, Enache a avut cea mai mare ocazie a meciului, șutând pe lângă poartă din 12 metri. Deși în minutul 80, Pintilii a fost eliminat, FCSB a continuat să se apere bine și pleacă cu un egal excelent de pe Jose Alvalade.