miercuri, 9 august 2017

Arena Nationala FCSB - Poli Iași 1-1

FCSB și Poli Iași au remizat în etapa a 5-a din Liga 1, scor 1-1, într-un meci disputat pe Arena Națională în fața a 5.038 de spectatori. Este al doilea pas greșit în campionat pentru Nicolae Dică, după egalul, 1-1, cu CSU Craiova.
Moldovenii au deschis scorul rapid prin Platini, care a profitat de o eroare a lui Bălașa și a marcat în minutul 9. Roș-albaștrii au alergat după egalare, însă Florin Tănase n-a putut profita de centrarea lui Golofca și a șutat slab.
Golul egalizator a venit în minutul 56, când Gnohere a transformat sigur o lovitură de pedeapsă, după ce mingea l-a lovit în mână pe Tiago. Ieșenii puteau da lovitura cu 4 minute înainte de final, dar Danu Spătaru s-a pierdut în fața lui Niță și a șutat în portarul roș-albaștrilor.